OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání LIBEREC - SLAVIA

 

Bez přesilovky ani ránu!

Obhájce titulu měl jen jednoho dravého Supa,

domácí tým naopak hned několik hladových „tygrů“

 

Martin ČakajíkNespokojení trenéři Slavie    Oba soupeři se v české extralize utkali popáté. A jejich loňské bitvy, ano, doslova bitvy, napsaly hned několik zásadních příběhů. Hned v úvodu sezóny, ve které nakonec Slavia dokráčela až za svým historicky prvním titulem, totiž Bílí tygři nečekaně odvezli všechny body z pražského Edenu po vítězství 3:1. V odvetě pod Ještědem se už Růžičkův tým představil po „senzační“ výměně Viktora Ujčíka do Plzně za Radka Dudu. Bijec s číslem 81 ovšem ještě sekal dobrotu a čtyřmi body za dvě branky i asistence se rozhodující mírou podílel na debaklu nováčka z Liberce v poměru 9:0! I další dva zápasy vyhráli Pražané. Doma s odřenýma ušima 1:0 a venku 5:3, ve „slavném“ utkání, v němž si došel po vzájemném vyloučení do konce zápasu právě Duda do liberecké kabiny dovyřídit účty s Čakajíkem a uštědřil mu ránu pěstí…

 

První gól Slavie v sezóněJenže tentokrát proti sobě nastoupila trochu jiná mužstva. Duda už v kádru Slavie chyběl, přesto si i tentokrát mohl obránce Čakajík stěžovat. Po nepotrestaném zahákování ze strany Čermáka totiž Michal Sup snadno skóroval a teprve ve 12. minutě druhého utkání sezóny zaznamenal první gól obhájce titulu!

Čakajík se pomstil...

 

 

 

Zmíněnou křivdu potrestal Martin Čakajík osobně. Podobně jako Sup, a stejně jako i v následujících případech, i on dokázal rozvlnit síť v situaci, kdy na trestné lavici pobýval jeden ze soupeřů. Stalo se tak v 28. minutě.

Supova radost

 

 

Michal Sup prožil na jaře vrchol kariéry. V základní části sezóny zaznamenal 25 branek, v play off přidal dalších 8 gólů - včetně vítězného „pohárového“, a poprvé v životě byl nominován i na světový šampionát v barvách národního týmu. Zasloužila se o to jeho proslulá bojovnost…

Bezmocný Olda...

 

 

Ještě krátce před začátkem nového ligového ročníku laboroval se zlomeným nosem, ale v Liberci už byl zase u všeho podstatného. V 34. minutě prokázal větší pohotovost i důraz než obrana Bílých tygrů a vrátil Pražanům podruhé (ovšem naposledy) těsné vedení…

 

 

 

 

Kapitán vyrovnal na 2:2Do konce druhé třetiny zbývalo 37 sekund, když se v početní převaze prosadil pro změnu nejproduktivnější hráč Liberce v loňské premiérové sezóně mezi elitou, bývalý hokejista Plzně a starší bratr slavnějšího sourozence Martina, Michal Straka.

 

Velmi vnadné "hopsandy"Ochozy, v nichž nechyběly ani pohledné, vnadné a neustále poskakující „cheerleaders“, už přemýšlely o tom, že o dělbě bodů se s největší pravděpodobností rozhodne až v nastaveném čase. Pak ale přišel nešťastný zákrok Romana Málka.

 

 

Málek byl oporou, ale...Puk z jeho hole totiž opustil hrací plochu a Málek dostal přesně podle litery pravidel dvouminutový trest za zdržování hry. Fantom, který v minulé sezóně sbíral jednu vychytanou „nulu“ za druhou, a mohl se pochlubit celoročním průměrem zhruba 1,6 inkasovaného gólu na zápas, tentokrát svůj limit dvojnásobně překročil…

 

 

Nešťastná teč rozhodla...Pátý a poslední gól zápasu, který opět přišel v přesilové hře, byl o to nešťastnější, myšleno pro hosty, že padl poté, co Čakajíkovu střelu z rohu kluziště netečoval původně nahlášený Stanislav Procházka, ale vlastní a velezkušený obránce František Kučera.

 

 

Svoboda už nekapitulovalSlavia tak prohrála i druhý zápas v novém ligovém ročníku. Její závěrečný nápor přišel pozdě, obrana o něco „hladovějších“ libereckých tygrů v čele s brankářem Oldřichem Svobodou odolala.

 

Liberec– Slavia 3:2 (0:1 2:1 1:0)

 

  Branky: Čakajík  2 (28., 45. ), Michal Straka (40.)  – Sup 2 (12., 34.)

Asistence: Straka, Korhoň, Kropáč, Jiruš, S. Procházka, Plodek  – Čermák, Droppa

Vyloučení: 7:9 (navíc Kašpařík (L) 10 minut za nesportovní chování)

Využití: 3:2 – V oslabení: 0:0 – Diváci: 2902

HB/macvd-vt  (16.9.03)

 

Návrat na začátek textu

 

Zpět do katalogu obrazových reportáží