OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání KARLOVY VARY - LITVÍNOV

 

Tři rány do zkumavky!

Karlovarští hokejisté měli dost „energie“ na to,

aby udolali „chemiky“ už podruhé v této sezóně

 

Michal MaříkObčerstvující se Franěk    Je to takové malé derby. Obě města, byť diametrálně rozdílná (kdysi romantické lázně versus oblast plná povrchových dolů a chemických závodů) nedělí až taková vzdálenost, oba kluby navíc mají něco společného. A sice „obchodní vazby“. Za Karlovy Vary hrají bývalí litvínovští útočníci Alinč či Bednařík, mezi týmy pak „pendluje“ další forvard Balázs. Samotný duel ale měli výrazně ovlivnit především brankáři – rovněž původem „chemik“ Petr Franěk, uzdravená jednička Energie, a Michal Mařík, naopak „dvojka“ současného Chemopetrolu, který po několika zaváháních Marka Pince dostal přednost předvést se před televizními kamerami v dalším z mnoha extraligových dresů, jež během kariéry stačil vystřídat. A v zajímavé situaci se ocitl i karlovarský trenér Miloslav Hořava. Byl to on, kdo na začátku roku v nezávidění hodné situaci „asistoval“ u prvního televizního vítězství Karlových Varů, jako trenér deklasovaného Znojma. Tentokrát stal na straně „lázeňské barikády“…

A je to 1:0

 

První třetina - nejméně pohledná – finišovala ve výrazné režii domácích. Alinč krásně „vyšachoval“ Martínka, předložil lahůdku mladému Košťálovi, a ten dal svůj první gól v sezóně.

 

Olizující se Klobouček

 

 

 

 

 

Hosté se jevili jako hodně podráždění, však také měli mnohem více vyloučených hráčů. Třeba univerzálního hokejistu Jana Kloboučka. To si to asi od trenérů slíznu, až se vrátím zpátky na led, říkal si v duchu na trestné lavici…

 

 

 

 

 

 

Netíkův kousek se vydařil

 

A vrátil se z ní mnohem dříve, než si přál. Štírek Tomáš Netík (junior) totiž počkal s okamžikem střelby, až ležící Mařík nemohl zasáhnout, a v přesilovce získal lázním vedení 2:0!

 

Prorokova spálená šance

 

 

Možná, že by se zápas ještě více zdramatizoval, pokud by jen o něco později dokázal Prorok poslat Fraňkem odražený puk (přímo na jeho hůl) do zcela odkryté sítě. Jenže zkušený hráč minul…

 

 

 

 

 

Ale pane rozhodčí, běžte do...

 

 

 

 

A před druhou přestávkou se mu nepodařila ani slovní reakce na sporný výrok čárových rozhodčích. Hlavního arbitra poslal „někam“, a ten ho za odměnu poslal na lavici hanby. A hned na 10 minut.

 

 

 

 

 

 

 

Ptáčkova pojistka na 3 body

 

Pojistku na tříbodový zisk obstaral až v samotném závěru malý obránce Ptáček. Hosté odvážně odvolali už na konci 58. minuty brankáře, a bývalý Sparťan rozbil i poslední zkumavku jejich vyhasínajících nadějí.

 

 

Extravagantní fanoušek...

 

 

 

Fanoušci v ochozech – někdy velmi vynalézaví, až by z nich méně statečný jedinec „vřískal“ strachem J - tak mohli slavit prodlouženou úspěšné bilance se Severočechy. Karlovy Vary zkrátka na Litvínov hrát umí. A nejen letos!

 

K. Vary– Litvínov 3:0 (1:0 1:0 1:0)

 

  Branky: Košťál (15.), Netík (27.), Ptáček (59.)

Asistence: Alinč 2, Lipianský, Bednařík

Vyloučení: 3:7 (plus Prorok (L) 10 minut za nesportovní chování)

Využití: 1:0 – V oslabení: 0:0 – Diváci: 2520

HB/macvd-vt  (23.10.03)

 

Návrat na začátek textu

 

Zpět do katalogu obrazových reportáží