OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání VSETÍN - SPARTA

 

Třikrát tři sparťanských malérů

Vsetín zavzpomínal na zlaté časy a pokořil soupeře,

jehož bude ještě dlouho strašit jméno Štraub

 

Marek Schwarz    Když na sebe narazí mužstva, která v uplynulých 11 sezónách vybojovala 9 mistrovských titulů, lze očekávat špičkový hokej. Jenže časy se mění. Rekordmani samostatné extraligy ze Vsetína jen tak další, v pořadí sedmou „korunu“ nezískají, a trojnásobní šampióni ze Sparty rovněž ne, pokud se jejich marodka před play off nevyprázdní. Souboj na malém vsetínském kluzišti, před specifickým a náležitě rozbouřeným obecenstvem, tak nemělo jednoznačného favorita, stejně tak postrádalo vrcholnou kvalitu, ale přesto mělo zvláštní říz. Přispěl k tomu nečekaný vývoj ve skóre, i narůstající nervozita, kterou rozhodčí Šindler zcela nezvládl. Doplatili na to především hosté, jejichž „lazaret“ se rozrostl o další tři zraněné opory. V úvodu fanoušky oblíbeného klání Vsetín – Sparta navíc absentoval i zkušený brankář Petr Bříza, neboť se necítil zcela v pořádku. Narychlo povolaný náhradník a velký talent Marek Schwarz, dočasně vypomáhající v Třinci, se těšil na extraligovou premiéru v černém dresu mateřského oddílu…

 

Stačilo 44 sekund

 

Jenže Schwarzův sen o skvělém výkonu a jistých zákrocích vydržel jen do 44 sekundy první třetiny, než mu spoluhráči zaclonili výhled a Ambruz dostal Valachy do vedení. Panečku, to byla pro hosty rána!

 

Chytrá teč a je to!

 

 

 

A teprve první z mnoha. Uběhlo dalších 8 minut a nepatrná teč, která změnila dráhu letícího puku, podruhé rozvlnila síť v brance hostů z Prahy.

 

 

To odchází, totiž vrávorá

 

 

 

 

Další nepříjemnost potkala tým trenérů Hadamczika a Konečného, když se zranil útočník Petr Ton. Brejkový hráč, jemuž se v minulosti Na Lapači mimořádně dařilo. Tentokrát s obtížemi odvrávoral do kabiny, a na delší čas vypadl Spartě ze soupisky…

 

Vak s věncem

 

 

Tři inkasované góly – a dost! Více prostoru už Schwarz nedostal. Když ho z otočky překonal i Tomáš Vak (a od fanoušků dostal za odměnu parádní věnec!), opustil brankoviště a pustil do něj nedoléčeného Břízu.

 

 

 

 

Debakl - 4:0!

 

 

 

Jenže než skončila první třetina, kapituloval i veterán mezi třemi tyčemi po střele Štrauba z těžkého úhlu!

 

 

 

Předčasné oslavy? Kdepak...

 

Nadšení vsetínských fanoušků z nečekaného a výrazného vedení 4:0 vydrželo i do začátku druhé dvacetiminutovky. Jen po několik sekundách dopadly na let „konfety“, hra musela být přerušena a čároví rozhodčí se proměnili na úklidovou četu…

 

Biegl poprvé na lopatkách...

 

 

 

 

 

 

Hosté z Prahy se ale v kabině probrali z těžkého útlumu a zhruba v polovině zápasu připravili Biegla o čisté konto. Na lopatky ho dostal přesnou ranou obránce Richter.

 

 

Kratěna snižuje na 4:2

 

 

 

 

 

 

 

Na víc než na jednu další korekci se Sparta nezmohla. Šimíčkovu přihrávku zužitkoval ve třetí třetině „Krtek“ Kratěna a snížil na 4:2.

 

Šimíček na lavici hanby

 

 

 

 

 

 

 

 

No to jsme to tady vymňoukli, řekl si v duchu sparťanský kapitán Roman Šimíček. V emotivní koncovce usedl na lavici hanby, a stále diskutoval s rozhodčími. Ostrá hra Valachů, zejména jejich „kápa“ Štrauba, totiž vystavila stopku i Tomajkovi a Brošovi!

 

Potyčka na rozloučenou

 

 

Resumé? Schwarz dostal 3 rychlé góly a šel ven. Sparta přišla o tři zraněné hráče a potřetí za sebou nezvítězila. Trojnásobná smůla. To na Valašsku zavládlo veselí, neboť „Vsetínská hokejová“ parta po zásluze vybojovala tři body!

 

Vsetín– Sparta 4:2 (4:0 0:1 0:1)

 

  Branky: Ambruz (1.), Hudec (9.), Vak (15.), Štraub (19.) – Richter (31.), Kratěna (46.)

Asistence: Vampola, Dubec, Polák, Němec, Stantien, Ambruz  – Šimíček, Richter

Vyloučení: 8:9 (plus Jakeš (S) 10 minut)

Využití: 1:1 – V oslabení: 0:0 – Diváci: 2920

HB/macvd-vt  (30.10.03)

 

Návrat na začátek textu

 

Zpět do katalogu obrazových reportáží