OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání SLAVIA - TŘINEC

 

Záda místo hokejky

Ve slávistickém brankovišti se situace ještě

víc zkomplikovala, Hronek opět zastoupil Málka!

 

Vlastimil LakosilLukáš Hronek    Utkání mezi pražskou Slavií a třineckými Oceláři zatím nemají z historického hlediska mimořádný náboj. Z pohledu letošní sezóny to ale bylo zajímavé třetí měření sil. V prvních dvou duelech totiž dokázali Moravané obrat obhájce titulu v Edenu o všechny body (a nedovolili mu ani čestný gól), a pak si na Pražanech pochutnali i před vlastními fanoušky. Jenže do třetice všeho zlého z hlediska svěřenců trenéra Růžičky neplatilo. Lukáš Hronek opět zcela rovnocenně, ne-li ještě lépe, nahradil Romana Málka, kterého v předchozím televizním utkání smetla z ledu rychlá gólová smršť z pardubických hokejek hned v úvodních minutách prestižního klání, a třinecký Lakosil? No, určitě nebyl špatný, ovšem v závěrečných sekundách zápasu už jen marně sledoval ze střídačky, jak spoluhráči nezvládají hru v šesti mužích v poli a jak kotouč ještě jednou směřuje do jeho opuštěné klece…

Začalo to zostra

 

 

Utkání začalo pěkně zostra. Zasloužila se o to, no, kdo jiný? Trojice mladíků Jaroš, Dlouhý, Kopecký. Prvně jmenovaný se nebál ani těsného kontaktu s třineckým gólmanem a pochopitelné odvety hostujících zadáků.

Co na ně vykoumat?

 

 

 

 

Z hlediska vyložených šancí a jejich úspěšného zakončení však první třetina hrstku diváků zklamala. Co na ty Oceláře jen vymyslet? Přemýšlela dvojice slávistických lodivodů, Weissmann a Růžička…

 

 

 

 

 

A je to 1:0

 

Nakonec se mohli spolehnout na osvědčeného „televizního“ střelce Michala Supa, který se po přestávce objevil sám před Lakosilem a nezaváhal.

 

No to byl gól!!!

 

 

 

Naprosto specifický recept však měl uschován na svých zádech Patrik Martinec. Po vyhraném vhazování právě zmíněnou částí těla srazil od modré čáry nahozený kotouč do třinecké sítě!

 

 

 

 

 

Konec myšlenek na nulu

 

 

 

 

Do statistik se ale mezitím zapsali i hosté. Polanský objel Hronkovu branku a prudce vystřelil. Třinec tak zůstal ve hře o všechny body.

 

 

 

Král nebyl králem situace

 

 

 

 

 

Velkou šanci si tradičně vypracoval kapitán Ocelářů. Jenže Krále trumfnul „císař“ brankoviště Hronek…

 

Mlsoun Martinec?

 

 

 

 

 

 

 

To jsem Vám to dal, co? Jestlipak na moji kuriózní teč ještě najdete odpověď? Jakoby se spokojeně olizoval na střídačce autor rozdílové branky Patrik Martinec.

 

 

 

 

 

Třinecká porada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třinecký kouč Pavel Marek si vzal oddechový čas a na tabuli maloval složité plány, jak srovnat na 2:2. Jenže…

 

 

 

Beránkova pojistka

 

 

 

 

 

Všechny dobře míněné úmysly zkalilo špatné zpracování puku na modré čáře a Beránkův brejk, který zpečetil první vítězství Slavie nad Třincem v této sezóně.

 

 

A ještě nezbytná statistika…

 

Slavia– Třinec 3:1 (0:0 2:1 1:0)

 

  Branky: Sup (28.), Martinec (35.), Beránek (59.) – Polanský (29.)

Asistence: Hruška, Beránek, Novák – Zbořil

Vyloučení: 3:3 (navíc Pojkar - Polanský 5 minut plus do konce utkání za rány pěstí)

Využití: 1:0 – V oslabení: 0:0 – Diváci: 2194

HB/macvd-vt  (30.11.03)

 

Návrat na začátek textu

 

Zpět do katalogu obrazových reportáží