Reprezentační sezóna 2002/2003

 

    Tentokrát nás čeká mnohem klidnější období jen s jedním vrcholem. Pokud za dramatický nebudeme považovat vývoj kolem výstavby víceúčelových hal v Praze Vysočanech (Aréna Sazka), respektive na Hagiboru. Právě na jaře roku 2003 jsme měli podle původního rozhodnutí hostit světovou elitu u nás doma, poprvé od roku 1985, kdy jsme se ještě ve „stařičké“ Sportovní hale stali mistry světa. Od té doby se český hokej mohl pochlubit dalšími čtyřmi zlaty z MS a dokonce jedním z olympijských her. Pokaždé vybojovaných v blízkém či vzdáleném zahraničí. Známá to fakta. Stejně jak požadavek Mezinárodní hokejové federace, že příští šampionát uvidí Česká republika až ve chvíli, kdy si postaví novou halu, splňující aktuální společenské, komerční  i technologické požadavky. A protože jsme to napoprvé nezvládli, bude se hrát v květnu ve Finsku.

 

Nový reprezentační trenér    Obhajoba se nás tentokrát netýká. V minulé sezóně jsme totiž „pokazili“, co se dalo. Nezvládli jsme juniorský šampionát na domácím, východočeském ledě. Neuspěli jsme v Salt Lake City ani v Goteborgu. Sečteno a podtrženo. Ze tří obhajob titulů prázdné ruce. Nebylo nijak překvapující, že reprezentace dostala nového trenéra. Přemýšlivého Slavomíra Lenera. Vstup do angažmá s nově budujícím se týmem zvládnul zhruba na dvojku. Naši hoši bojovali, porazili Finy, přetlačili Švédy, ale dvakrát selhali s rychlonohými bruslaři z Ruska. Jakého hodnocení se mužstvu dostane na samém konci sezóny v Helsinkách?

 

Zkuste uhádnout!

Jak dopadne český národní tým

na příštím světovém šampionátu ve Finsku?

A podaří se naplno rozjet výstavbu

hokejových arén pro MS 2004?

 

Pokud chceš tipovat, pokračuj zde!

 

 

Reprezentační sezóna 2001/2002

 

    Bude mít dva vrcholy a bude pro český hokej skutečně velmi specifická. Poprvé v dějinách nás čeká obhajoba jedinečné sbírky zlatých medailí – z posledních tří světových šampionátů a z nejprestižnějšího olympijského turnaje všech dob, z japonského Nagana. Sluší se připomenout, že ještě v lednu roku 1998 jsme o zlatém kovu ze zimní olympiády po celá desetiletí jen marně snili, a že na titul mistrů světa jsme do té doby dokázali navázat v následujícím roce jen jednou, na jaře 1977 ve Vídni, dvanáct měsíců po triumfu v polských Katovicích.

 

Finský titul    Obhajoba určitě nebude snadná. Pokolikáté už (?) oslabená reprezentace vykročila do sezóny levou nohou na turnaji Euro Hockey Tour ve Zlíně, kde nedokázala zvítězit ani v jednom utkání, stejně jako předtím v přípravném zápase s Polskem! Světový šampionát se uskuteční ve Švédsku, které prahne po našem skalpu minimálně tak, jako náš soupeř a poražený finalista mistrovského turnaje z let 1999 a 2001, Finsko. Právě národní mužstvo Suomi zvítězilo na posledním MS ve Švédsku (1995), poprvé a zatím naposledy ve své vlastní historii. A olympiáda? Ta se uskuteční v Americe, což je prakticky obdobné, jako kdyby se hrála v kolébce tohoto sportu, v Kanadě. A „javorový list“? Věřte tomu, že si na nás brousí zuby jako hladový vlk.

 

Michajlov, Charlamov a Petrov    Vyhraje české národní mužstvo MS i počtvrté, a zařadí se tak po bok legendární „sborné“ ze 60. a 80. let? Ta tehdy dokázala zvítězit v turnaji jednou pětkrát, a v šedesátých letech dokonce devětkrát v řadě za sebou!!! Jak by ne, když jejich prakticky neměnné sestavě kralovaly takové útoky, jakým byla například formace Boris Michajlov-Vladimír Petrov-Valerij Charlamov…

 

Návrat na začátek stránky

 

Návrat na stranu reprezentace