OBRAZOVÁ REPORTÁŽ z utkání PARDUBICE-SPARTA

Spravedlivá dělba bodů?

Ani na třetí pokus nedokázala

Sparta porazit vedoucí mužstvo tabulky

Petr Bříza    Dlouhých sedm let byla extraligová utkání mezi odvěkými rivaly, Spartou a Pardubicemi, vcelku jasnou záležitostí Pražanů. Sparta vyhrála 21 ze 27 zápasů, Pardubice jen dva. Naposledy se hráči z města křupavého perníku mohli řádně zaradovat v semifinále play off, na jaře roku 1994, kdy favorizovaného soupeře poslali dost nečekaně z kola ven. Pardubický tým se však v průběhu uplynulých sezón příliš neměnil, naopak se posiloval a dozrával. Obrat v bilanci vzájemných utkání přinesl loňský debakl Sparty v Paegas aréně 1:9! Od té chvíle vyhráli Východočeši čtyři z šesti duelů, včetně obou úvodních v letošním extraligovém ročníku. „Pojišťováci“ nejdříve otočili ztracený zápas - vymazali tříbrankové manko a odvezli si z hlavního města vítězství v poměru 4:3 po prodloužení. I v následující předehrávce se schylovalo k pětiminutovému nastavení. Těsně před třetí sirénou však zajistil všechny body pro Pardubice nekrytý David Pospíšil. Sparta měla svému soupeři co oplácet!

Pardubice vedou 1:0    Než se ale stačila v Hradci Králové rozkoukat, dva hlavní rozhodčí ji po rovnocenném souboji vyloučili Havelku. O něco později Žemličku a Jiruše, a zdvojenou přesilovku Pardubice proměnily v úvodní gól zápasu. Ještě zlomek sekundy a po střele Rolínka to bude 1:0.

A bude to 2:0    Začala 10. minuta první třetiny. Od předchozí momentky uběhlo pouhých 53 sekund. Domácí tým ještě stále hrál v početní převaze, tentokrát pěti proti čtyřem. Kotouč se dostal v klubku hráčů až do brankoviště Petra Břízy. V nepřehledné situaci se nejlépe a především nejrychleji zorientoval další Tomáš, tentokrát Blažek, a bylo to 2:0!

První kotouč za Svobodou

Po dalších dvou minutách se při rozdílném poměru sil prosadila i pražská Sparta. Za katrem zpytoval svědomí Tvrdík, Zelenka vrátil puk na modrou čáru, obránce Pavel Šrek se napřáhl, a černý touš zastavila až rozevlátá síť za Svobodovými zády. Do konce třetiny se dílčí skóre 2:1 nezměnilo…

Vyrovnáno...    O výsledku se dost možná rozhodlo ve druhé třetině. Skoro vyprodaný stadión v ní viděl dva góly. Oba padly do pardubické klece, ale rozhodčí uznali jen dorážku Kratěnovy akce. Chabadův zápis do listiny střelců z 32. minuty tak byl jediným v tomto dramatickém utkání, který nevznikl z přesilové situace.

Sparta jde do vedení

Další regulérní gól rozhodčí hostům upřeli (ztratili puk z dohledu?) A tak platil až „výstřel“ z hole Ondřeje Kratěny v 41. minutě. Jak jinak, než v přesilovce.

3:3 z ptačí perspektivy    Jenže za stavu 2:3 byly Pardubice stále ve hře o všechny body a o udržení pozitivní bilance z posledních vzájemných zápasů. Oboustranně tvrdý souboj Pospíšila se Šrekem opět odnesl pouze zadák hostů. Domácí hráli přesilovku čtyř proti třem a obránce Michael Vyhlídal našel od modré čáry skulinu pod Břízovými betony. Na výsledku 3:3 už nic nezměnilo ani pětiminutové prodloužení, i když v něm hosté opakovaně sahali po vítězství…

Pardubice – Sparta 3:3 (2:1 0:1 1:1 – 0:0)

Branky: Rolínek  (9.), Blažek (10.), Vyhlídal (46.) – Šrek (12.), Chabada (32.), Kratěna (41.)

Asistence: Mikeska 2, Janecký, M.Sýkora, Kudrna, Pácal – Broš 2, Kratěna, Zelenka, Chabada

Vyloučení: 8:10 (navíc Kudrna (P) 10 minut za nesportovní chování)

Využití: 3:2 – V oslabení: 0:0 – Diváci: 7415